Камерна сушка деревини являється одним з найпоширеніших видів обробки пиломатеріалів, предназначених для виготовлення різноманітної продукції, як побутового так і промислового призначення. Найчастіше технологія обробки деревини заключається в інтенсивному обдуві її потужним потоком гарячого повітря, який чередується з потоком пару і охолодженням.

В процесі сушки деревина піддаєтьсяпопередньому нагріву, зволоженню, охолодженню і подальшій сушці. Цикли часто повторюються з регулярним вимірюванням поточної вологості.
камерна сушка, по суті, являється універсальним етодом обробки пиломатеріалів. так як обладнання дозволяє не тількиякісно сушити, але й піддавати їх іншим фізичним процесам. Наприклад. в камері також можна виконувати пропарку дерева. або ж. після сушки, просочити захисними протипожежними і антисептичними препаратами.
Переваги камерної сушки деревини
Перевага камерної сушки деревини заключається в об’ємі завантажуємої деревини в сушилку за один цикл обробки. Обладнання може бути виготовленим під замовлення. під будь який об’єм виробництва.Видів технологій камерної сушки є досить обширна кількість, детальніше про це читайте в іншій нашій статті.

Завдяки різкого підвищення температури гарячим потоком повітря, деревина швидко висихає зовні, даючи сушку, при чому внутрішні слої не встигають звільнитись від вологи. Через це, при деяких технологіях камерна сушка пиломатеріалів призводить до розтріскування. Щоб уникнути цього, чергуються режими сушіння, пропарювання і охолодження, що може займати близько 3 тижнів.

Існують камери в яких вирішені вищеописані проблеми, наприклад, вакуумні сушильні камери, в них набагато швидше і ефективніше можна здійснювати сушку. Такі сушилки відрізняються комбінацією ваккуму і нагріваючих елементів, при невисокій температурі деевина встигає дати усушку, тому що тому що не виникає внутрішня напруга, яка деформує і сприяє розтріскуванню матеріалу. При цьому для сушки 18 куб. м соснової дошки потрібно близько 1 дня. Сушильні верстати повністю автоматизовані.В камеру закочується штабель, автоматика контролює процеси і в призначений час ви отримуєте сухий пиломатеріал.
Сушарка працює як на електриці за допомогою електричного котла, так і на горбилі, дровах та інших відходах виробництва при установці твердопаливного котла.Устаткування має низьке споживання електроенергії і високу продуктивність. Автоклав виконаний з потовщеної сталі і розрахований на умови мінливого тиску. Сушильні печі розроблені для всіх видів деревообробних підприємств. Від маленького столярного цеху з сушильними шафами від 1 куба і виробництвом дерев’яних виробів, до заводу глибокої переробки деревини.В даних печах сушка дощок хвойних порід сирого лісу до погонажної вологості становить близько 1 доби, дощок твердолистяних порід від 3 діб.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment